Достапни линкови

Флорида: Пресретнати група Кубанци во обид за бегство во САД


Американската крајбрежна служба пресретнала група кубанци кои се обиделе да испловат на Флорида со импровизирано пловило направено од автомобилот Бјуик од 50-тите години на минатиот век. Во пловилото – имало 11 лица, а морето меѓу Куба и Флорида е широко 140 километри. Не е објавено дали кубанците се вратени на Куба или се прифатени како беглаци од комунистичкиот режим на Фидел Кастро.
XS
SM
MD
LG