Достапни линкови

Кабул: Владата му препорачува на Мушараф да му прости на творецот на атомската бомба


Владата во Пакистан денеска му препорача на пакистанскиот претседател Первез Мушараф да му прости на творецот на пакистанската атомска воена програма Абдул Кадер Кан кој призна дека е одговорен за протокот на нуклеарните тајни во рамките на скандалот со Иран, Либија и Северна Кореја. Кан кој во Пакистан се доживува како национален херој изјави дека владата не е воопшто вмешано во овој скандал.
XS
SM
MD
LG