Достапни линкови

Западен Брег: Израелските сили притвориле 30 Палестинци


Израелските сили во ноќешните операции на Западниот Брег притвориле 30 палестинци, меѓу кои, 20 членови на Хамас, соопшти армијата. Соединетите Држави, пак, објавија награда од 5 милиони долари за информација која би довела до апсење на одговорните за нападот врз американскиот конвој во Газа, при што загинаа 3 Американци.
XS
SM
MD
LG