Достапни линкови

Бали: Тероростичките мрежи во азиско-пацифичкиот регион сеуште не се поразени


Министерот за надворешни работи на Австралија Александер Даунер на меѓународниот собир за тероризмот, што се одржува на Бали, оцени дека терористичките мрежи што оперираат во Азиско-пацифичкиот регион сеуште не се поразени и оти се можни нови напади. Даунер изјави дека и покрај тоа што се уапсени над 200 припадници на терористичката мрежа Џама Исламија, таа организација сеуште дејствува а регрутира и нови членови.
XS
SM
MD
LG