Достапни линкови

Техеран: Одбиено барањето на реформистите за одлагање на изборите


Иранскиот верски лидер Али Хамнеи го отфрлил барањето од реформистите за одлагање на парламентарните избори во земјата, што се закажани за 20-ти овој месец. Реформистите побараа одлагање и се заканија со бојкот на изборите поради политичката криза во земјата откако на околу 2 илјади кандидати им беше забрането учество, а над 120 пратеници во знак на протест поднесоа оставки.
XS
SM
MD
LG