Достапни линкови

Рим: Итен состанок на Светската здравствена организација


Кризата со азискиот птичји грип е главна тема на тридневниот итен состанок на Светската здравствена организација што се одружува во Рим. Досега од овој грип починаа дванаесет луѓе. Инаку, првичните тестови извршени врз две жени во Германија со симптоми на ова заболување покажале дека тие не биле заразени со птичјиот грип.
XS
SM
MD
LG