Достапни линкови

Вашингтон: Пронајден смртоносен отров во зградата на американскиот сенат


Полицијата во Вашингтон потврди дека трагите на бел прашок најдени во зградата на американскиот Сенат, биле всушност смртоносен отров познат под името рицин. Шеснаесетина лица кои биле зградата веднаш биле деконтаминирани и никој од нив, како што јавуваат агенциите, не претпрел никакви последици од рицинот кој е два пати посмртоносен од отровот на кобрата.
XS
SM
MD
LG