Достапни линкови

Хаг: Почнува судењето на Момчило Краишник


Денеска во Хашкиот трибунал почнува судењето против Момчило Краишник, еден од лидерите на босанските срби за време на војната во Босна. Тој е обвинет за геноцид и за воени и злосторства против човештвото. Пеесет и осум годишниот Краишник беше близок соработник на Радован Караџиќ.
XS
SM
MD
LG