Достапни линкови

Париз: Вчера и денеска откажани два лета за САД


Францускиот министер за транспорт Жил де Робиен соопшти дека вчера и денеска се откажани два лета за Соединетите Држави откако Париз добил предупредување од Вашингтон за можна безбедносна закана. Тој одби дад даде детали за какво предупредување станува збор. Поради истите причини беа откажани и 4 лета за Америка од Велика Британија. Американскиот одел за домашна безбедност соопшти дека Вашингтон добил информации оти Ал Каеда планира напади не меѓународни летови за Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG