Достапни линкови

Виетнам: Деветта жртва на птичјиот грип


Властите во Виетнам соопштија дека од вирусот на птичјиот грип умре едно 18 годишно момче што е 9 та жртва која и подлегна на оваа смртоносна болест. На Тајланд пак почина една жена која е трета регистрирана жртва на птичјиот грип. Овие две земји се засега единствените азиски држави со официјално регистрирани жртви на грип.
XS
SM
MD
LG