Достапни линкови

Пекинг: Кина во март ќе започне тренинг на астронаути


Кина во Март ке започне со тренинг на астронаути за втората национална мисија во вселената. Тренингот ке се базира врз резулатите од првата мисија на леталото Шензу 5. Засега не се објавува за кога се планира втората мисија на Кина која по Русија и Соединетите Држави е третата земја која испрати човечки екипаж во вселената.
XS
SM
MD
LG