Достапни линкови

Рафа: Четворица Палестинци загинаа во престрелки


Израелската армија влегла во Рафа во Газа при што во престрелките загинале 4 палестинци, меѓу кои и локален лидер на Исламски Џихад. Рафа е на границата со Египет и израелската армија верува дека постојат тунели преку кои се криумчари оружје.
XS
SM
MD
LG