Достапни линкови

Приштина: Цивилните власти на ОН на Косово инсистираат на продолжување на преговорите месецов


Цивилните власти на Обединетите Нации на Косово инсистираат во овој месец да продолжат преговорите меѓу Белград и Приштина, но косовската влада била против таквиот предлог, наведуваат косовските медиуми. Коха Диторе пишува дека владата на Косово бара разговорите да продолжат во Виена или во Скопје, бидејки Србија не ги признава патните исправи што ги издава УНМИК.
XS
SM
MD
LG