Достапни линкови

Свет: Откажани десетина летови од Европа кон САД


Откажувањето на десетина летови од Европа кон Соединетите Држави уследи откако разузнавачките служби имале релевантни податоци дека припадници на терористичката мрежа Ал Каида во авионите би можеле да внесат хемиски и биолошки супстанци, пишува денешен Вашингтон Пост. Весникот, повикувајки се на изјави на разузнавачи, наведува дека терористите планирале да употребат биолошка супстанца која содржи вирус на големи сипаници или на антракс.
XS
SM
MD
LG