Достапни линкови

Мосул: Нови жртви во два инциденти во Ирак


Најмалку 9 лица загинале, а 40-тина биле повредени при денешната експлозија на автомобил – бомба пред полициската станица во ирачкиот град Мосул. Според изјави на очевидци, меѓу загинатите имало и цивили и полицајци. Нешто подоцна во близина на Киркук, тројца американски војници загинале, кога нивното возило налетало на експлозивна направа.
XS
SM
MD
LG