Достапни линкови

Њујорк: Се работи на создавање ирачка разузнавачка служба


Ирачаните заедно со американските разузнавачки агенции работат на формирање ирачка разузнавачка служба која ќе се бори против вооружените бунтовници во земјата, пишува денеска весникот „Њујорк тајмс“.
XS
SM
MD
LG