Достапни линкови

Тирана: Запленети 55 килограми хероин


Албанската полиција и припадници на мисијата на Обединетите нации на Косово конфискуваа повеќе од 55 килограми хероин во две акции на границата меѓу Албанија и Србија и Црна Гора во делот на Косово, изјави денеска портпаролот на албанската полиција Флоријан Сериани.
XS
SM
MD
LG