Достапни линкови

Њујорк: Анан му дозволи на Сидни Полак да снима филм во ОН


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан му дозволил на славниот Сидни Полак да сними филм во седиштето на Светскаат организација во Њу Јорк. Во филмот Интерпретатор со Никол Кидман и Шон Пен станува збор за еден преведувач од Јужна Африка кого слушањето на конверзациите во генералната асамблеа можат да го чинат живот. Не е познато дали генералниот секретар Кофи Анан ќе се појави на филмот.
XS
SM
MD
LG