Достапни линкови

Ријад: Безбедносните сили во Саудиска Арабија на највисок степен на готовност


Безбедносните сили во Саудиска Арабија се на највисок степен на готовност поради традиционалниот аџилак во Мека каде што досега пристигнаа околу милион и 300 илјади верници. Илјадници полицајци се распоредени на теренот, а деновиве имаше серија инциденти со милитанти осомничени за поврзаност со Ал Каеда. Вчера беа заробени поголем број милитанти, а во претстрелките загинаа пет агенти на саудиските безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG