Достапни линкови

Багдад: Насилствата во Ирак ќе се зголемат со приближувањето кон 30 јуни


Насилствата во Ирак најверојатно ке се зголемат со приближувањето на 30 јуни за кога Соединетите Држави го планираат трансферот на власта на ирачаните, изјави во Багдад шефот на американскиот генералштаб Џон Ебизајд. Тој рече дека насилствата ке се зголемат без разлика дали ке има избори пред предавањето на власта.
XS
SM
MD
LG