Достапни линкови

Белград: Постигнат договор за нова влада меѓу четирите српски прореформски партии


Четирите српски прореформски партии во принцип постигнаа договор за формирање коалициона влада. Прв тест за нивната заедничка работа, како што јавуваат медиумите, е денешниот избор за претседател на парламентот. Првиот обид за избор на парламентарен спикер во вторникот не успеа.
XS
SM
MD
LG