Достапни линкови

Вашингтон: САД планираат да ги намалат своите трупи и бази во Европа


Соединетите Држави планираат да ги намалат своите трупи и бази во Европа согласно глобалното разместување на американските сили во светот. Ова по вчерашните разговори во Вашингтон со генералнуиот секретар на Нато Јап де Хоп Схефер го изјави државниот секретар Колин Пауел, кој не даде детали за планираните редукции велејќи дека се тие одговор на завршувањето на студената војна.
XS
SM
MD
LG