Достапни линкови

Лондон: Штрајк на илјадници владини службеници


Илјадници владини службеници во Велика Британија денеска започнаа дводневен штрајк, незадоволни од платите. Претставници на Синдикатот изјавија дека на вработените им било понудено зголемување на платите, кое не е во согласност со инфлацијата.
XS
SM
MD
LG