Достапни линкови

Москва: Посета на американскиот државен потсекретар


Американскиот државен потсекретар Џон Болтон во Москва разговара со руски официјални претставници околу новите мерки за превенција на ширењето на оружјето за масовно уништување. Се очекува Болтон да побара од Русија да ја потпише новата иницијатива за контрола на бродовите и авионите за кои се сомнева дека носат компоненти за оруже за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG