Достапни линкови

Вашингтон: Посета на генералниот секретар на НАТО


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер од денеска е во посета на Соединетите Држави. По денешниот говор во Универзитетот за национална безбедност, Схефер утре ќе се состане со американскиот претседател Џорџ Буш, како и со државниот секретар Колин Пауел и министерот за одбрана Доналд Рамсфелд.
XS
SM
MD
LG