Достапни линкови

Вашингтон: Ердоган бара од Буш вклучивање во решавање на проблемот со поделениот Кипар


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган побарал од американскиот претседател Џорџ Буш да се вклучи во наоѓањето решение за поделениот Кипар. Како што изјави Ердоган по средбата со Буш во Вашингтон, американскиот претседател го задолжил државниот секретар Колин Пауел да избере неутрална личност која ќе има кредибилитет да учествува во решавањето на кипарскиот спор.
XS
SM
MD
LG