Достапни линкови

Багдад: Најмалку тројца загинати во експлозија на автомобил бомба


Најмалку три лица загинале во денешната експлозија на автомобил бомба ва близина на хотелот Шахин во центарот на Багдад. До овој напад дојде по вчерашните два во кои загинаа дванаесетина луѓе, вклучувајќи и шестмина американски војници.
XS
SM
MD
LG