Достапни линкови

Газа: Убиени осум Палестинци во жестоки борби со израелските сили


Осумина палестинци биле убиени во денешните, како што јавуваат агенциите, жестоки борби со израелските сили во околината на градот Газа. Според израелски извори, до борбите дошло откако израелските сили биле нападнати со минофрлачки оган од палестински милитанти.
XS
SM
MD
LG