Достапни линкови

Париз: ОН ќе испратат експертски тим во Ирак


Обединетите нации ќе испратат експертски тим во Ирак задолжен за испитување на можностите за спроведување на избори за транснационалниот парламент, изјави во Париз генералниот секретар на ОН Кофи Анан.
XS
SM
MD
LG