Достапни линкови

Москва: Според Пауел, Чеченија е внатрешна работа на Русија


„Чеченија е внатрешна работа на Русија и нејзин неотуѓив дел“, изјави во Москва американскиот државен секретар Колин Пауел. Тој истовремено забележаи дека во оваа советска република мора да се почитуваат човековите права, додавајќи дека „чекор напред“ во таа насока претставуваат претседателските избори во Чеченија.
XS
SM
MD
LG