Достапни линкови

Стокхолм: Три дневна меѓународна конференција за спречување геноцид


Во Стокхолм се одржува три-дневна меѓународна конференција за спречување геноцид, на која учествуваат лидери на 60-тина држави, како и генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан. Некои анти-воени организации ги критикуваа организаторите на конференцијата поради тоа што не биле поканети претставници на палестинците, чеченците и курдите.
XS
SM
MD
LG