Достапни линкови

Њу Делхи: Патроли за превенција од можни терористички напади


Илјадници војници и полицајци патролираат во главниот град на Индија – Њу Делхи, како превенција од можни терористички напади за време на денешната прослава на Денот на републиката. Пред почетокот на прославата, индиската полиција уапсила тројца осомничени терористи, кај кои биле пронајдени поголемо количество оружје и експлозив.
XS
SM
MD
LG