Достапни линкови

Тајланд: Потврден првиот смртен случај од болеста птичји грип


Тајланд го потврди првиот смртен случај од болеста птичји грип. Станува збор за 6-годишно дете кое починало синоќа во болница во Банкок. Од епидемијата на оваа болест што ја зафати Азија, досега во Виетнам и Индонезија умреле 6 лица.
XS
SM
MD
LG