Достапни линкови

Вашингтон: Според Пауел, пронаоѓањето оружје за масовно уништување отворено прашање


Американскиот државен секретар Колин пауел синоќа изјави дека прашањето за пронаоѓање оружје за масовно уништување во Ирак останува отворено, и призна дека е можно да такво оружје и воопшто и да не постои. Оваа изјава на пауел доаѓа еден ден по оставката на Дејвид Кеј, шеф на инспекторскиот тим на САД кој трагаше по оружје за масовно уништување во Ирак, и кој изјави дека е можно да во таа земја не постојат поголеми количества на такво оружје.
XS
SM
MD
LG