Достапни линкови

Тбилиси: Колин Пауел ќе присуствува на инагурацијата на претседателот Шакашвили


Американскиот државен секретар Колин Пауел отпатува за Грузија каде што утре во Тбилиси ќе присуствува на инаугурацијата на претседателот Михаил Шакашвили. Секретарот Пауел потоа ќе замине за Москва на разговори со рускиот претседател Владимир Путин и со шефот на дипломатијата Игор Иванов.
XS
SM
MD
LG