Достапни линкови

Техеран: Посета на австрискиот претседател Клестил


Австрискиот претседател Томас Клестил, во придружба на многубројна бизнис делегација, денеска пристигна во четиридневна посета на Иран. Засега не е познато со кои официјални личности Клестил ќе се состане за време на неговата посета на Иран.
XS
SM
MD
LG