Достапни линкови

Самара: Три лица загинаа во експлозија на автомобил бомба


Три лица загинале, а четири други биле ранети во денешната експлозија на автомобил бомба пред судот во Самара во северен Ирак. Франс прес јавува дека автомобилот експлодирал во моментот кога на тоа место минувала една американска патрола. Во инцидентот, како што се додава, немало американски жртви.
XS
SM
MD
LG