Достапни линкови

Скопје: Посета на претседателот на албанскиот парламент Пелумби


Претседателот на албанскиот парламент Сервет Пелумби денеска престојува во еднодневна официјална посета на Македонија. Тој се сретна со претседателот на македонското собрание Љупчо Јордановски и беше примен од шефот на државата Борис Трајковски.
XS
SM
MD
LG