Достапни линкови

Индија: Најмалку 50 загинати во пожар


Најмалку 50 лица го загубиле животот во пожарот што избувнал во една сала за венчавање во јужна Индија. Во салата имало околу 500 гости кога поради краток спој избувнал пожар, по што настанала паника.
XS
SM
MD
LG