Достапни линкови

Москва: Посета на францускиот шеф на дипломатијата


Францускиот министер за надворешни работи Диминик Де Вилпен денеска во Москва разговара со рускиот шеф на дипломатијата Игор Иванов. Според оценката на Иванов, односите меѓу двете земји биле клучни во унапредувањето на релациите на Русија со Европската Унија.
XS
SM
MD
LG