Достапни линкови

Њујорк: Минатата година рекордна невработеност во светот


Агенцијата за труд на Обединетите Нации соопшти дека во минатата година е достигната рекордна невработеност во светот. Во споредба со 2002-ра година, минатата бројот на невработените се зголемил за 500 илјади и сега околу 186 милиони луѓе во светот се без работа. Според таа агенција, главни причини се појавата на вирусот САРС, војната во Ирак и постојаните терористички закани.
XS
SM
MD
LG