Достапни линкови

Давос: Иран никогаш не сакал да произведе нуклеарно оружје


Иранскиот претседател Мохамад Катами кој учествува на Светскиот економски форум во Давос изјави дека Иран никогаш не сакал да произведе нуклерано оружје и затоа нема што да крие од Меѓународната агенција за атомска енергија. Катами категорично демантираше дека Иран некогаш добил технологија за развивање на нуклерано оружје од Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG