Достапни линкови

Багдад: Несогласувања поради дисквалификацијата на реформистичките кандидати за изборите


Иранскиот потпретседател Мохамед Ал Абташи изјави дека значителен број министри и потпретседатели ги понудиле нивните оставки во знак на протест поради масовната дискфалификација на реформистичките кандидати од страна на Управниот Совет на Иран. Имено, вчера Советот врати на листата 200 од одбиените 3 илјади реформистички кандидати за изборите во февруари.
XS
SM
MD
LG