Достапни линкови

Либан: Израелски авиони ги нападнаа позициите на Хезболах


Израелски авиони ги нападнаа позициите на Хезболах во Либан што преставува возвратна акција по убиството на израелски војник на израелско – лиобанската граница. Засега од Либанска страна нема извештаји за жртви од воздушниот напад. Израел инаку ја обвини Сирија дека е одговорна за инцидентот бидејки таа има клучно влијание врз Либан. Сепак, како што јавуваат агенциите, израелските лидери решиле директно да не ја нападнат Сирија.
XS
SM
MD
LG