Достапни линкови

Анкара: Посета на пакистанскиот претседател Мушараф


Пакистанскиот претседател Перверз Мушараф допатува во посета на Турција, каде што со турскиот државен врв ќе разговара за соработката во војната против тероризмот и за економската соработка. Ова е прво патување на Мушараф во странство, по двата обида за атентат врз него во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG