Достапни линкови

Вашингтон: Вечерва годишно обраќање на Буш пред Конгресот


Американскиот претседател Џорџ Буш вечер по американско време ќе го има своето годишно обраќање пред Конгресот. Се очекува, Буш да ги соопшти натамошните чекори во војната против тероризмот, како и мерките за заздравување на американската економија.
XS
SM
MD
LG