Достапни линкови

Ајова: Победа на сенаторот Џон Кери на изборите на демократската партија во Ајова


Американскиот сентарор Џон Кери победи на изборите на Демократската партија за претседателски кандидат во Ајова. Тоа беа први избори во рамките на Демократите за истакнување свој кандидат на претседателските избори во ноември во Соединетите Држави, кој ќе му се спротистави на актуелниот претседател Џорџ Буш. Следна станица на демократските кандидати е Њу Хемпшир на 27-ми овој месец.
XS
SM
MD
LG