Достапни линкови

Скикди: 20 загинати во експлозија во наоѓалиште за природен гас


20 лица загинале, а 74 биле повредени при екплозијата во наоѓалиштето за природен гас во местото Скикди во Алжир. Спасувачките екипи сеуште трагаат по изчезнатите работници, а засега не се познати причините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG