Достапни линкови

Париз: Средба на премиерите на Франција и Македонија


Македонскиот премиер Бранко Црвенковски, кој од вчера престојува во официјална посета на Франција, денеска ќе разговара со францускиот премиер Жан Пјер Рафарен. Во фокусот е унапредувањето на меѓусебната економска соработка.
XS
SM
MD
LG