Достапни линкови

Авганистан: Ранети тројца американски војници


Тројца американски војници биле ранети во нападот врз нивната база во јужен Авганистан. Американската команда во Кабул не прецизира дали напаѓачите биле поврзани со талибанците.
XS
SM
MD
LG